Milí naši,
u nás v MÔJ BAR nám veľmi záleží na tom, aby sme Vám ponúkli len to najlepšie -
na pitie, či zahryznutie.

Od výbornej kávy, praženej pre nás v Taliansku, cez vynikajúce vínko od pána Masaryka, skvelý slovenský med, prosecco z talianskeho Valdobbiadene a olivový olej z malej rodinnej firmy až po špecialitky našej domácej kuchyňky.

Za 6 rokov nášho pôsobenia sa nám podarilo vybudovať nadštandartné vzťahy s našimi dodávateľmi (dnes už kamarátmi) a sme veľmi vďační za to, že sme naladení na tej istej vlne.
Radosť spolupracovať ;)

Budeme radi, ak si kúsok MÔJ BAR-u zoberiete aj k Vám domov ;)
Moja obľúbená značka kávy počas štúdia v Taliansku bola z Calabrie.
Mala veľmi intenzívnu chuť, silnú arómu a hustú tmavohnedú "cremu".

Veľmi som si priala, aby sme ju mohli dať poznať aj slovenským zákazníkom. Podarilo sa.
Neúnavne sme vysvetlovali, ako pripraviť a vychutnať pravé espresso. Postupne sa však naše vízie a potreby rozchádzali s názormi a prístupom veľkej juhotalianskej pražiarne.

Začali sme teda pracovať na vlastnej značke a zmesi, ktorá by spĺňala všetky atribúty pravého talianskeho espressa ;). Naše túžby sa opäť naplnili...
Malá rodinná pražiareň na severe Talianska, otec a dvaja synovia, ktorí milujú kávu.
Massimo pre nás ručne praží vysokokvalitné zmesi, ktoré si môžete vychutnať u nás v bare, ale aj doma ;)


Espresso NOSTRO (zmes arabiky a robusty - 60 na 40 - ktorú Vám pripravujeme v MÔJ BAR-e. Má plnú, intenzívnu chuť a tmavú orieškovohnedú "cremu", taliansky štýl)

Espresso EXTRA (zmes arabiky a robusty - 80 na 20. Chuť je jemnejšia, viac ovocná, dá sa ochutnať - opýtajte sa personálu ;))

Espresso SUPER (zmes 100% arabiky. Sladká až ovocná s jemnou sametovou cremou. Obsahuje len tie najkvalitnejšie odrody arabiky z vychýrených afrických a amerických plantáž)

Espresso NOSTRO

Espresso EXTRA

Espresso SUPERVšetky tri zmesi sú dostupné v baleniach:
250g mletá - 8,00€
250g zrnková - 8,00€
1kg zrnková - 24,00€
Už pred otvorením nášho baru sme mali radi dobré vínko.
Majstrom vinárom bol pre nás už vtedy pán Masaryk zo Skalice, ku ktorému sme tak radi chodievali "koštovať". Víno je jeho život.
Dnes kráča v jeho šľapajach aj syn Ondrej, ktorý má na starosti výrobu.
Sme šťastní, že máme na Slovensku taký "poklad"...

Práve toto vínko sme teda vybrali pre Vás, našich zákazníkov. Máme v ponuke cca 35 druhov akostných a prívastkových vín a 16 archívnych.
Ak by ste si chceli zobrať "sedmičku" na domov, je cenník aj s detailnými info. Ak by ste chceli vínko darovať, máme pre Vás darčekové obaly na 1, 2 alebo 3 fľašky.

Biele vínka
Naše biele - cuvée
(akostné značkové víno suché, obsah alk.: 11 % )
fľaša 0,75l.............. 7,65€
Sme veľmi radi, že po dlhoročnej spolupráci s p. Alojzom Masarykom a jeho synom Ondrejom sa nám spoločne podarilo vytvoriť toto unikátne cuveé z odrôd Muller thurgau a Sauvignon, pripomínajúce vo vôni rozkvitnutú rajskú záhradu a v chuti ten najlahodnejší nektár.
Chardonnay 2015
(akostné odrodové víno,neskorý zber, suché, obsah alk.: 12,5 %)
fľaša 0,75l.............. 9,45€
Odroda známa tiež pod názvom Pinot blanc Chardonnay. Je pôvodom z Francúzska. Víno sa pokladalo dlho za identické s odrodou Burgundské biele. Až v r.1896 sa oddelilo ako samostatná odroda. Je buketnejšie ako Burgund Biely, má však nižšiu úrodnosť. Dnes sa považuje za kvalitatívne lepšiu variantu. Lepšie vyzrieva a máva vyšší obsah cukru. Je mimoriadne akostné, extraktívne, s jemnou arómou a korenistou príchuťou, s dlhou perzistenciou vône i chuti. Je pekne zlatožltej farby s veľmi silnou vôňou po južnom ovocí. Ležaním nadobúda veľmi kvalitnú chuť.
Sauvignon 2013
(víno s prívlastkom, neskorý zber, suché, obsah alk.: 12,5 %)
fľaša 0,75l.............. 9,45€
Odroda je neznámeho pôvodu, stáročia sa však pestuje vo Francúzsku. Víno je svetlozelenej až zlatožltej farby, s charakteristickou vôňou a chuťou po žihľave, mede, egrešoch, makoviciach, grepe, broskyniach až čiernych ríbezliach. Zretím dobrých ročníkov má vôňu melóna a fíg. Odrodový charakter vyniká najmä u starších ročníkov. Víno je plnej chuti s harmonickými kyselinami. Hodí sa k syrom holandského typu polotvrdým, ako Gouda, Eidam, Fontina, archívne syry, čerstvé ovčie syry, bryndza, aj tvrdé syry v slanom náleve Istambul, ďalej sa hodí k predjedlám, rybám, bielemu mäsu a hydine a ľahkým produktom mora.
Devín 2015
(víno s prívlastkom, neskorý zber, suché, obsah alk.: 13 %)
fľaša 0,75l.............. 9,45€
Novo vyšľachtená odroda slovenského pôvodu od Ing. Pospíšilovej (Tramín červený x Veltlínske červeno-biele). Do listiny kultivarov bola zapísaná v roku 1997. V priaznivých ročníkoch dosahuje vysokú cukornatosť. Vína sú plné, harmonickej chuti, jemne korenisté. Víno je silno aromatické s jemnou muškátovou vôňou a tramínovou chuťou, je však ďaleko pikantnejšie a sviežejšie. Z neskôr zberaného hrozna sa pripravuje víno vysokej kvality.
Breslava 2014
(akostné odrodové víno, suché, obsah alk.: 12,5 %)
fľaša 0,75l.............. 7,65€
Odrodu vyšľachtila vo VÚVV v Bratislave v roku 1960 Ing. Dorota Pospíšilová krížením elitného semenáča Chrupky ružovej x Tramín červený s talianskou odrodou St. Maria d‘ Alcantara. Názov má podľa historického názvu Bratilsavy. Breslava poskytuje vyvážené vína s harmonickými kyselinami a výraznou arómou. Toto víno je plné, pôsobí ľahko a sviežo, v chuti sa prejavuje grapefruitový tón. Hodí sa ku grilovanej rybe, alebo listovým šalátom.
Muller Thurgau 2015
(akostné odrodové víno, suché, obsah alk.: 11 %)
fľaša 0,75l.............. 5,85€
Ľahký korenistý buket po muškáte, až ovocný po broskyni. Jemne žltozelená farba sa snúbi s nižším obsahom kyselín. Toto mäkšie víno sa podáva pri teplote do 12°C. Je vhodné k hydine, syrom, korenistým predjedlám a talianskej kuchyni.
Milia 2015
(víno s prívlastkom, výber z hrozna, polosuché, obsah alk.: 13 %)
fľaša 0,75l.............. 9,45€
Novo vyšľachtená slovenská odroda, vznikla krížením Müller Thurgau a Tramín červený. Cukornatosť dosahuje vysokú, poskytuje preto výberové vína. Táto novinka na trhu je muškátovo-korenisté víno podobné Tramínu, ale s ľahším telom. Hodí sa k rybám, bielemu mäsu, hydine aj syrom.
Noria 2013
(víno s prívlastkom, neskorý zber, polosladké, obsah alk.: 12 %)
fľaša 0,75l.............. 9,45€
Slovenská odroda ktorá vznikla krížením Rizlingu rýnskeho a Semillonu.Vína sú svieže, s výrazným odrodovým charakterom. Vo vôni pripomínajú Semillon Je svetložltej farby sýtejšieho odtieňa, s interesantnou vôňou, v ktorej môžeme nájsť citrusové plody, lúčne kvety. Chuť je výrazne ovocná, s tónmi citrusov, s harmonickými kyselinami a príjemnou dochuťou. Teplý júl, horúci august a chladné septembrové noci charakterizujú rok 2012 ako vydarený ročník, vína majú vysoký podiel cukrov a vyvážený obsah kyselín preto aj víno Noria, ktorého hrozno malo pri zbere cukornatosť 25,0 dosahuje vysokú kvalitu.
Tramín červený 2015
(víno s prívlastkom, neskorý zber, suché, obsah alk.: 13,5 %)
fľaša 0,75l.............. 9,45€
Odroda známa aj pod názvami Ryvola, Roter Traminer, Tramini piros, Drumín ai. Jeden z názorov je, že pochádza z Južného Tirolska, obce Tramin/Termeno. Tu sa aj od 10. storočia pestuje. Zrelé hrozno má červeno sfarbené bobule, preto taký názov, aj keď je to biela odroda. Vysoko extraktívne aromatické víno s excelentnou až ťažkou vôňou /fialkový až parfémový buket/, medovokorenistej plnej chuti, vyvážený obsah kyselín. Svojim charakterom pripomína ťažké južné vína. Má zlatožltú, skoro jantárovú farbu.. Z priaznivých ročníkov je možné viacročným ležaním vo fľašiach a sudoch dosiahnuť prekvapujúco elegantnú chuť. Hodí sa k dezertom, môže sa podávať aj na konci slávnostnej tabule. Môže sa podávať aj k ázijským špecialitám.
Rizling rýnsky 2013
(víno s prívlastkom, výber z hrozna, suché, obsah alk.: 13 %)
fľaša 0,75l.............. 9,45€
Odroda známa tiež pod názvami Ryňák, Lipka, Weisser Riesling, Petit Riesling, Graševina ai. Pochádza pravdepodobne z Nemecka. Svieže víno s jemným lipovým buketom, plná zamatová chuť, pikantné, so značným obsahom kyselín. Farby zelenej až zlato-žltej, má sviežu arómu s ľahkými tónmi lipového kvetu, intenzita ktorej sa rozvíja so zretím vína, môže však byť aj po marhuľovom kvete, broskyniach, po lúčnych kvetoch, mede a dokonca po zelenom citróne. V najlepších ročníkoch sa z hrozna vyrábajú exkluzívne alebo ľadové vína. Vhodné je k ľahkým mäsovým jedlám a špeciálnym úpravám rýb, napr. grilovanie.
Rulandské šedé 2015
(víno s prívlastkom, výber z hrozna, polosuché, obsah alk.: 13,5 %)
fľaša 0,75l.............. 9,45€
Známe aj pod názvami Rulandské sivé, Burgundské, Ruländer, Grauburgunder, Grauer Klevner, Pino gris). Pôvod siaha do histórie odrôd rodiny burgundských vo Francúzsku. V priaznivých rokoch sa z hrozna tejto odrody vyrábajú špičkové vína, ktoré sa vyznačujú plnosťou, decentným korenistým charakterom, harmóniu a vyššou farebnosťou. Je to víno s typickou chlebnatou vôňou i chuťou, s nižšou kyselinou a vyšším obsahom alkoholu. Dosahuje vysokej kvality po vyzretí vo fľaši alebo v sude, kde môže mať až koňakovú chuť. Podáva sa k jedlám z hydiny, bieleho mäsa rýb a darov mora, hodia sa k nemu čerstvé syry, Mascarpone, Ricotta, syry typu Trapist, Mondser, Reblochon, Munster.
Aurelius 2013
(víno s prívlastkom, neskorý zber, suché, obsah alk.: 12 %)
fľaša 0,75l.............. 9,45€
Odroda bola vyšľachtená na Morave krížením Neuburského x Rizling Rýnsky. Hrozno dosahuje vysokú cukornatosť. Vína sú kvalitné, plné, harmonické s výraznejšími kyselinami po Rizlingu Rýnskom, s pikantnou ovocnou vôňou. Hodia sa k nemu tvrdé ovčie syry a syry s modrou a bielou plesňou, tiež ryby biele mäso a hydina.
Veltlínske Zelené 2015
(akostné odrodové víno, suché, obsah alk.: 13,6 %)
fľaša 0,75l.............. 5,85€
Odroda známa aj pod názvami Muškát zelený, Gruner Veltliner, Ryvola bíla, Veltlini zold ai. Pôvod odrody nie je známy, za pravlasť sa pokladá Dolné Rakúsko, možno i severné Taliansko. Sviež víno s ľahkou medovinovou, horko-mandľovou chuťou a medovo-lipovou vôňou charakterizuje toto plné víno s ovocným buketom, príjemnej žltozelenej farby.
Silvánske zelené 2015
(akostné odrodové víno, suché, obsah alk.: 11,8 %)
fľaša 0,75l.............. 5,85€
Všeobecne sa predpokladá, že Silvánske zelené pochádza z Rakúska. Na základe najnovších výsledkov založených na základe genetickej identifikácie odrôd sa predpokladá, že odroda vznikla krížením Tramínu a Rakúskeho bieleho. Prvá zmienka pochádza z roku 1665, keď bola prevezená z Rakúska do Nemecka.
Rizling vlašský 2015
(akostné odrodové víno, suché, obsah alk.: 11 %)
fľaša 0,75l.............. 5,85€
Typické odrodové víno pochádza najskôr z čias Rímskej ríše o čom svedči aj starogermánsky názov odrody: Welschriesling, doslovne: „cudzí, čí románsky Ryzlink“. Je jasnej zlatožltej farby s charakteristickým odrodovým buketom, plnou sviežou chuťou a nevtieravou kyselinkou. Víno s jemnou arómou, s ovocným buketom, ktorý pripomína aj vôňu lipového kvetu. Je vhodné k mäsu z hydiny, k rybám a k jemným i taveným syrom.
Irsai oliver 2015
(akostné odrodové víno, suché, obsah alk.:: 11 %)
fľaša 0,75l.............. 5,85€
Odroda vznikla v Maďarsku krížením Bratislavské biele x Čabianska perla. Je to ľahké, aromatické víno zelenožltej farby, s príjemnou plnou muškátovou chuťou a jemnými harmonickými kyselinami. Podáva sa pri teplote 12°C. Je vhodné k mäkkým syrom, krémovým a smotanovým zákuskom aj k ovociu.
Muškát Moravský 2015
(akostné odrodové víno, suché , obsah alk.: 11,5 %)
fľaša 0,75l.............. 5,85€
Novo vyšľachtená odroda v Polešovicích na Morave. Vznikla krížením Muškátu Ottonel a Prachtraube. Víno je výrazne aromatické, plné, s muškátovou vôňou, s jemnými kyselinami a lahodnou korenistou chuťou. Podáva sa k zákuskom, tortám, koláčom z lístkového cesta a palacinkám.
Pálava 2013
(víno s prívlastkom, výber z hrozna, suché , obsah alk.: 13 %)
fľaša 0,75l.............. 9,45€
Odroda bola vyšľachtená na Morave krížením Tramínu červeného x Müller Thurgau. Víno je aromatické, korenisté po tramíne, lahodné, vysoko kvalitné, plné odrodového buketu s harmonickým obsahom kyselín. Môže sa podávať k ázijskej kuchyni, hodia sa k nemu údené a parené syry, ryby, biele mäso i hydina.
Bouvierovo hrozno 2012
(víno s prívlastkom výber z hrozna, sladké, obsah alk.: 10,50 %)
fľaša 0,5l.............. 9,30€
Pôvod tejto odrody nie je úplne jasný. Jeden názor uvádza pôvod v Juhoslávii, druhý v Štajersku. Je to pravdepodobne kríženec Burgundského bieleho so Silvánskym zeleným. Víno je buketné, jemne aromatické s nižším obsahom kyselín a každoročne dosahuje výbornú kvalitu. Hodí sa k dezertom a na každú slávnostnú tabuľu.
Tré Ondré 2013
(víno s chráneným označením pôvodu, cuveé , polosladké , obsah alk.: 13 %)
fľaša 0,75l.............. 9,45€
V sklepe p.Masaryka sa zrodil ďalší unikát medzi slovenskými vínami. Jedná sa o cuvée, ktorému dali telo a dušu odrody : Veltlínske zelené, Sauvignon a Devín a Hetera. Každé z týchto vín dodáva tomuto cuvée niečo špecifické ale aj tajuplné a spolu tvoria exluzívne slovenské vino. Víno je harmonické, sladšie a svieže s vyváženým pomerom cukrov a kyselín. Názov je tvorený otcom a synom Ondrejom Korpásom, známymi slovenskými šlachtiteľmi, ktorí odrody vypestovali s Ondrejom Masarykom.
Ružové vína
Naše ružové
(akostné značkové víno, polosuché, obsah alk.: 11.5 %)
fľaša 0,75l.............. 7,65€
Osviežujúce, ovocné a dokonale lahodné. Také je Naše ružové zo skalickej Frankovky modrej. Aj keď jej úlohou by malo byť najmä letné osvieženie, výborne sa pije počas celého roka a ku všetkým typom jedál, slaných aj sladkých.
Modrý Portugal rose 2014
(akostné značkové víno, suché, obsah alk.: 11.5 %)
fľaša 0,75l.............. 5,85€
Víno sa vyrába z modrých odrôd hrozna okamžitým lisovaním bez nakvášania. Farba je priamo úmerná zrelosti hrozna a technológii spracovania. Víno je suché, harmonické, málo aromatické, nevtieravé, s príjemnou kyselinou. Na Slovensku sa nevyrába dlho, v letnom období sa považuje za gastronomický hit. Toto ružové víno je vyrobené z odrody Modrý Portugal. Hodí sa ku všetkým jedlám so svojou neutrálnou chuťou.
Červené vína
Naše červené
(akostné značkové víno, suché, obsah alk.: 13 %)
fľaša 0,75l.............. 7,65€
Toto cuveé z viacerých ročníkov Dornfeldera sa vyznačuje sa vyššou farebnosťou, plnou chuťou a výraznou ovocnou.
Alibernet 2013
(víno s prívlastkom, neskorý zber, suché, obsah alk.: 12 %)
fľaša 0,75l.............. 9,45€
Vznikol na Ukrajine v roku 1950, krížením odrôd Alicante bouchet x Cabernet Víno je plné, extraktívne, s vôňou po čiernych ríbezlách. Je cabernetového buketu, s jemnou kyselinou a väčšími trieslovinami. Hodí sa k tmavým mäsám a syrom s dvojitou plesňou i tvrdým ovčím a kozím syrom.
Dunaj 2011
(víno s prívlastkom, bobuľový výber, suché, obsah alk.: 15 %)
fľaša 0,5l.............. 15,00€
Odroda bola vyšľachtená Ing. Pospíšilovou a Ing. Korpášom krížením /Muškát Bouchet x Oporto/ x Svätovavrinecké. Víno je harmonické, plné, tmavej červenej až hnedej farby s chuťou čiernej čokolády. Zretím vynikne jeho očarujúci charakter čokoládového buketu. Hodí sa najmä k dezertom.
Skalický rubín 2015
(akostné odrodové víno, suché, obsah alk.: 13 %)
fľaša 0,75l.............. 7,65€
Tradičný Skalický Rubín je staré značkové víno typické pre náš kraj. Hrozno z Frankovky modrej zberané z 55-ročného vinohradu dodáva ten pravý charakteristický odrodový buket po zrelom ovocí. Jeho jemná škoricová vôňa, primeraný obsah tanínu a vyššie kyseliny tvoria dokonale harmonické víno tmavorubínovej až granátovej farby. Toto víno je pre milovníkov tvrdších červených vín. Chutné je k tmavému mäsu a výborne sa hodí k Skalickému trdelníku.
Modrý portugal 2014
(akostné odrodové víno, suché, obsah alk.: 12 %)
fľaša 0,75l.............. 5,85€
Víno s chráneným označením pôvodu. Odroda sa k nám dostala z Rakúska. V 60tých rokoch takmer vymizla z naších viníc, no dnes sa dostáva do popredia svojou ľahkosťou, lahodnou chuťou po jadrách s harmonizujúcimi kyselinami a odrodovým charakterom. Víno je jemne aromatické, svetločervenej farby. Podáva sa k zverine a výrobkom z mletého mäsa.
Rulandské modré 2007
(víno s prívlastkom, neskorý zber, suché, obsah alk.: 12,5%)
fľaša 0,75l.............. 7,65€
Je to klasická francúzska odroda oblasti Champagne, kde ju poznáme pod názvom Burgunské modré. Je svetločervené s tehlovo rubínovým odtieňom. Vôňou pripomína lesné ovocie, najmä maliny, môže mať horkomandľový buket. Patrí k najkvalitnejším červeným vínam, preto je vhodné na archivovanie. Vhodné k náročnejším predjedlám, ako sú husacia a treščia pečeň, šunka, syry s bielou plesňou.
Frankovka modrá 2015
(víno s prívlastkom, výber z hrozna, suché, obsah alk.: 12,5 %)
fľaša 0,75l.............. 7,65€
Odroda známa tiež pod názvami Limberger blauer, Blaufränkisch, Kék Frankos ai. Ide o veľmi starú odrodu, ktorá je podľa určitých prameňov nemeckého pôvodu, alebo jej pravlasťou môže byť Dolné Rakúsko. Charakteristický odrodový buket, po zrelom ovocí, jemná dubová, škoricová vôňa, primeraný obsah tanínu a vyššie kyseliny tvoria dokonale harmonické víno tmavorubínovej až granátovej farby. Je to víno pre milovníkov tvrdších červených vín. Frankovka z kvalitného ročníka má až malinovú vôňu. Obľúbená je k divine, tmavému, najmä pečenému mäsu. Chutí aj so syrmi so zelenou plesňou.
Zweigeltrebe 2013
(akostné odrodové víno, suché, obsah alk.: 13 %)
fľaša 0,75l.............. 5,85€
Pochádza z Rakúska, kde vznikla krížením Frankovky modrej a Svätovavrineckého. Víno je bohaté na farbivá s fialovým odtieňom, farba býva tmavorubínová, obsahuje viacej trieslovín. Má ovocnú arómu, s jemnou kyselinkou a chuťou ostružín. Zretím získava na harmonickosti a jemnosti v chuti a vôni. Chutí k najrôznejších dezertom.
Skalická frankovka 2015
(akostné odrodové víno, suché, obsah alk.: 13 %)
fľaša 0,75l.............. 5,85€
Hrozno je zberané zo starých viníc s malým zaťažením krov. Ide o veľmi starú odrodu, ktorá je podľa určitých prameňov nemeckého pôvodu, alebo jej pravlasťou môže byť Dolné Rakúsko. Charakteristický odrodový buket, po zrelom ovocí, jemná dubová, škoricová vôňa, primeraný obsah tanínu a vyššie kyseliny tvoria dokonale harmonické víno tmavorubínovej až granátovej farby. Je to víno pre milovníkov tvrdších červených vín. Frankovka z kvalitného ročníka má až malinovú vôňu.
André 2015
(akostné odrodové víno, suché, obsah alk.: 13 %)
fľaša 0,75l.............. 5,85€
Nová odroda vyšľachtená vo Veľkých Pavloviciach na Morave krížením Frankovky modrej a Svätovavrineckého, povolená v roku 1977. Začína sa rozširovať pre svoje pestovateľské vlastnosti i kvalitné vysoko farebné plné víno, intenzívnej rubínovej až tmavorubínovej farby. Má dobrú kvalitu s väčšou kyselinou a vyššími trieslovinami, hlavne po vyzretí vo fľaši. Chuťou i arómou pripomína južnejšie typy červených vín, preto sa hodí najmä k talianskej a španielskej kuchyni.
Svätovavrinecké 2015
(akostné odrodové víno, suché, obsah alk.: 12,5 %)
fľaša 0,75l.............. 5,85€
Známe aj pod názvami Vavrinecké, Vavřiňák, Laurenztraube, Saint Laurent ai. Pôvod nie je istý. Pravdepodobne je to francúzska odroda, neskôr prenesená do Nemecka. Víno tmavočervenej až rubínovej farby, ovocnej vône s vyššou hladinou kyselín a trieslovinami, ktoré vyvolávajú príjemnú harmonickú chuť, pripomínajúcu varený lekvár alebo čierne ríbezle. Hodí sa k pernatej divine a výraznejšie upravenému bravčovému mäsu.
Cabernet Sauvignon 2015
(víno s prívlastkom, neskorý zber, suché,obsah alk.: 13 %)
fľaša 0,75l.............. 9,45€
Najstaršie dochované správy o tejto odrode pochádzajú z Francúzska z polovice 16. stor. z okolia Bordeaux. Je to najušľachtilejší predstaviteľ červených vín. Má vysoký obsah antokyanových farbív a tanínu. Je rubínovo červenej farby. Má výraznú odrodovú príchuť cabernetového charakteru a vyšší obsah kyselín. Vyznačuje sa bohatou rozmanitosťou vo farbe a aróme. Starnutím sa u vína stupňuje korenitosť a sýtosť farby. V intenzívnej ovocno-kvetinovej vôni objavíte vôňu čerešní, sliviek, čiernych ríbezlí, fialiek i jemný anízový tón. Zrením víno získa harmonický nádych duba, dymu a jemnej čokolády. Robustná chuť je zahalená do príznačnej vône dreva. Ideálne je k tmavému mäsu a špecialitám z diviny, tiež k tvrdým syrom.
Mladé skalické
(akostné značkové víno, suché, obsah alk.: 12,5 %)
fľaša 0,75l.............. 7,65€
Táto Francúzska odroda Gamay sa pestuje oddávna v kraji Beaujolais /božolé/, odkiaľ sú originálne vína vyvážané do celého sveta pod značkou Beaujolais Nouveau. Je to prvé hotové červené víno, ktoré sa už asi mesiac po oberaní hrozna môže piť, preto sa robí aj inou technikou ako ostatné červené vína, ktoré potrebujú dozrieť. V celom svete sa ako prvý deň oslavy sviatku vinobrania, teda mladého vína, považuje tretí štvrtok v novembri, vtedy sa toto víno všade na svete pije. Je to jedinečne svieže, zvodné mladé vínko, intenzívnej ovocnej, ľahkej chuti, vhodné pre milovníkov divokejších - búrlivejších vín. Celoročne sa zanedbáva, zabúda sa na neho, lebo je späté hlavne s novembrom. Ale samozrejme, že sa môže piť po celý rok, aj keď je určené hlavne na skoré vypitie, pretože dlhším skladovaním sa nedosiahne lepšia ani zrelšia chuť. V Skalici ako jediný v celom bývalom Československu pred viac, ako 30-timi rokmi zasadil pokusne p. Masaryk vinič Gamay v mestských vinohradoch, kde pracoval mnoho rokov ako vedúci. Sú to jediné mestské vinohrady, ktoré vlastnilo mesto. Skalica, ako starobylé kráľovské mesto si ich zachovalo a dodnes rodia hlavne vychýrenú Skalickú Frankovku, odkiaľ je aj tá naša, lebo sme ich ako firma zobrali do prenájmu. Teraz po rokoch, keď vinič rodí, sa práca a námaha do neho vložená vrátila v podobe tohto zaujímavého vínka, ktoré ako jediný u nás pestujeme a vyrábame. Rovná sa originálnemu vínu z Francúzska, ale má už svoju typickú chuť, ktorú mu dáva naša pôda, ktorá v dôsledku zvýšenej koncentrácie železa má vysoký obsah antioxidantov a flavonoidov.Na Slovensku dostala táto odroda názov Nový Gamay, čo je vlastne preklad z francúzštiny. My víno predávame ako značkové pod názvom Mladé Skalické.
Eném couvée 2014
(akostné značkové víno, suché, obsah alk.: 12,5 %)
fľaša 0,75l.............. 9,45€
Toto víno vzniklo na podnet starej skalickej legendy. Skaličané sa nemali v láske so susedným mestom Holíč. Holíčané chceli raz obesiť dvoch zlodejov z Moravy. Požiadali preto skalických radných pánov, ktorí mali na starosti v Skalici šibenicu, aby ich obesili. Oni im však odpísali: „Šibenicu máme ENEM (len) pro nás a naše deti ...“. Poslali im peniaze, aby ich radšej išli obesiť na Moravu. Víno je cuveé, skladajúce sa z vynikajúcich červených vín, a to , Alibernet, Cabernet Moravia a Cabernet Franc . Doporučujeme ho piť ku všetkému a hlavne k skalickému trdelníku, v zime, keď pukajú jaternice v trúbe.
Sami máme málo - cuvée 2013
(Akostné značkové víno suché, cuveé, obsah alk.: 13 %)
fľaša 0,75l.............. 9,45€
Tohto skvelého vína sa urodilo tak málo, že aj my sami máme málo. Je to cuveé, ktorého telo tvorí 25 odrôd slovenských novošlachtencov, takýmto skombinovaním vzniklo naozaj zaujímavé vínko pre fajnšmekrov. Harmonické, plné s ovocnou chuťou a vôňou, má potenciál zrenia 6 rokov.
Skalické víno Sv. Juraja – cuvée 2014
(akostné značkové víno, suché, obsah alk.: 14 %)
fľaša 0,75l.............. 7,65€
Vo fľaši v štýle starobylej skalickej rotundy vybudovanej v roku 1372 ako hradný kostolík. Po povýšení Skalice na slobodné kráľovské mesto panovníkom Ľudovítom I. sa rotunda stala súčasťou jeho opevnenia. Legenda o sv. Jurajovi, ktorá je zobrazená na freskách v interiéry rotundy hovorí príbeh o rytierovi, ktorý v súboji na koni zabil draka a zachránil tak mesto Selena. Na znak vďaky sa dali ľudia pokrstiť. Znamenité cuvée z odrôd Frankovka modrá, Dunaj a André dopestované v Skalici je znamenité víno s vyváženými kyselinami, trieslovinami a pre Skalicu typickým vysokým obsahom železa i antioxidantov. V chuti cítiť horkú čokoládu, sušené slivky aj škoricu. Hodí sa k tmavým mäsám, najmä k steakom.
Archívne červené vína
Frankovka modrá 2004
(víno s prívlastkom, neskorý zber, obsah alk.: 12 %)
fľaša 0,75l.............. 22,50€
Víno má rubínovú farbu a jemnú škoricovú vôňu, extraktívne, chutí po jadierkach ovocia, s jemnou kyselinou.
Cabernet sauvignon 2004
(víno s prívlastkom, neskorý zber, obsah alk.: 12 %)
fľaša 0,75l.............. 31,50€
Víno sa vyznačuje bohatou rozmanitosťou vo farbe a aróme, chuť pripomína čierne ríbezle alebo fialky.
Enem pro nás a naše deti 2006
(Slovenské akostné víno, značkové, suché, obsah alk.: 13 %)
fľaša 0,75l.............. 31,50€
Toto víno vzniklo na podňet starej legendi: Holíčané chceli objesit dvoch zločincú z Požádali skalickích radňích, kerí mjeli šibeňicu, abi ich teda objesili. Skalickí radňí im odpísali: „Šibeňicu máme Enem pro nás a naše ďeťi ...“ Poslali im peňíze, abi sa išli objesit na Moravu. Doporučujeme ho pit ke šeckému a hlavňe k trdelňíku, v zimje, ket pukajú itrňički v trúbje. Tak na zdraví.
Nitria 2004
(akostné víno s prívlastkom, bobuľový výber, obsah alk.: 14 %)
fľaša 0,5l.............. 31,50€
Nitria patrí do skupiny slovenských novošlachtencou. Vznikla krížením CASTETES x ABOURIOUI noir. Vína majú charakteristickú ľahodnú kabernetovú chuť , sú plné, harmonické, tmavočervenej farby, zrením získavajú na kvalite. Upršaný júl, horúci august a chladné septembrové noci charakterizujú rok 2011 ako mimoriadne vydarený ročník, preto aj víno Nitria, ktorého hrozno malo pri zbere cukornatosť 26,0°NM, dosahujú vysokú kvalitu.
Dunaj 2004
(odrodové víno s prívlastkom, výber z hrozna, obsah alk: 13,5 %)
fľaša 0,5l.............. 22,50€
Víno je harmonické plné, tmavej červenej až hnedej farby s chuťou čiernej čokolády.
Rulandské modré 2001
(odrodové víno s prívlastkom, neskorý zber, obsah alk.: 12,5 %)
fľaša 0,75l.............. 22,50€
Archívne biele vína
Rulandské biele 2006
(odrodové víno s prívlastkom ,výber z hrozna, obsah alk.: 11 %)
fľaša 0,75l.............. 31,50€
Starofrancúzska odroda Brgundského bieleho pochádzajúca zo 14.storočia. Extraktívne víno zlatožltej farby s výraznejšími kyselinami a jemnou arómou po šípkových ružiach, sladkastá dochuť po mede a chlebovine. Jeho plné telo a grandiózna kvalita vyniknú zretím dobrého ročníka vo fľašiach. Vhodné je k jedlám z bieleho mäsa, studeným misám, rybám a hydine, najmä morke.
Muškát moravský 2006
(akostné odrodové víno, suché, obsah alk.: 11,5 %)
fľaša 0,75l.............. 16,20€
Novovyšľachtená moravská odroda, vznikla krížením Muškát Ottonel a Prachtraube. Víno vhodné pre miloníkov aromatických vín, plné, s muškátovou chuťou. Podáva sa pri teplote 8-11°C, je vhodné k zákuskom, palacinkám a koláčom z lístkového cesta.
Devín 2005
(víno s prívlastkom, neskorý zber, suché, obsah alk.: 12 %)
fľaša 0,75l.............. 31,50€
Novovyšľachtená odroda slovenského z Tramínu červeného a Veltlínskeho červenobieleho. Dosahuje vyššiu cukornatosť a vína vysokej kvality. Víno je plné, harmonickej chuti, jemne korenisté. Je silno aromatické s jemnou muškátovou vôňou a tramínovou chuťou, však ďaleko pikantnejšie a sviežejšie. Výborné je k syrovým delikatesám.
Devín 1997
(Slovenské výberové vínos prívlastkom, hrozienkový výber, polosladké, obsah alk.: 14,8 %)
fľaša 0,5l.............. 33,90€
Prvý predávaný Devín na Slovensku.
Tramín červený 2005
(víno s prívlastkom, neskorý zber, suché, obsah alk.: 12 %)
fľaša 0,75l.............. 31,50€
Odroda známa aj pod názvami Ryvola, Roter Traminer, Tramini piros, Drumín ai. Jeden z názorov je, že pochádza z Južného Tirolska, obce Tramin/Termeno. Tu sa aj od 10. storočia pestuje. Zrelé hrozno má červeno sfarbené bobule, preto taký názov, aj keď je to biela odroda. Vysoko extraktívne aromatické víno s excelentnou až ťažkou vôňou /fialkový až parfémový buket/, medovokorenistej plnej chuti, vyvážený obsah kyselín. Svojim charakterom pripomína ťažké južné vína. Má zlatožltú, skoro jantárovú farbu. Z priaznivých ročníkov je možné viacročným ležaním vo fľašiach a sudoch dosiahnuť prekvapujúco elegantnú chuť.
Rizling vlašský 2006
(akostné odrodové víno, suché, obsah alk.: 12,5 %)
fľaša 0,75l.............. 36,45€
Typické odrodové víno pochádzajúce z Francúzska. Je jasnej zlatožltej farby s charakteristickým odrodovým buketom, ktorý pripomína aj vôňu lipového kvetu. Hodí sa k mäsu z hydiny, rybám a jemným i taveným syrom.
Rizling rýnsky 2006
(víno s prívlastkom, výber z hrozna, polosladké, obsah alk: 11 %)
fľaša 0,75l.............. 31,50€
Odroda pochádza z Nemecka. Svieže víno s jemným lipovým buketom, plná zamatová chuť, pikantné, so značným obsahom kyselín. Farby je zelenej až zlatožltej, vône slabo muškátovej, pripomínajúcej kvitnúce lipy alebo broskyne. Z hrozna sa vyrábajú aj exkluzívne ľadové vína. Vhodné je k ľahkým mäsovým jedlám a špeciálnym úpravam rýb, napr. grilovaním.
Ak máte radi bublinky, máme pre Vás výborné talianske Prosecco DOC z oblasti Valdobbiadene,
z rodinnej firmy REBULI.

Fľašku 0,75l so sebou si môžete zobrať za 10,80€.
Ďalší produkt, ktorý nám na Slovensku chýbal (jeho kvalitná verzia lepšie povedané) bol olivový olej.
Tak sme začali hľadať. A po troch rokoch sa nám to podarilo.

Ďalší rodinný podnik, ktorý si zo všetkého najviac zakladá na kvalite produktov a prístupe k zákazníkom. Tento olej (filtrovaný 0,75l) používame na viaceré pochúťky z našej kuchynky (šaláty, piadiny...).

Na domov si môžete vybrať z nasledovných:
(všetky tieto produkty môžete u nás v bare ochutnať, len si vypýtajte ;))

(zľava doprava)Olivový olej extra panenský filtrovaný 1l - 14,00€
Olivový olej extra panenský nefiltrovaný 1l - 14,00€
Olivový olej extra panenský 0,75l - 12,00€
Olivový olej extra panenský s peperoncinom 0,5l (pikantný)- 12,00€
Ak by ste chceli potešiť seba, či blízkych, prípadne obdarovať firemných zákazníkov máme pre Vás rôzne darčekové balíčky.Balíčky Vám vieme urobiť aj iné, na želanie ;)